📍Kokneses centrā        📱 Tālrunis 27576966

Padomi, lai hēlija baloni ilgāk lidotu

Temperatūra

Centieties izvairīties turēt balonus tuvu radiatoriem vai krāsnij/kamīnam. Ideālā temperatūra ir 20-22 grādi. Baloni nemīl kondicionierus, vasarā ārpusē tas nozīmē novietošanu ēnā, jo tiešos saules staros hēlijs izplešas un balons sprāgst. Ziemā tas nozīmē - braucam pakaļ pēc baloniem automašīnā vai prasām piegādi.
Viena kliente ir eksperimentējusi, un stundu atstājusi balonu auto, kad ārā ir 0 grādu. Apgalvoja, ka viss kārtībā. Uz nakti gan nebūtu prātīgi atstāt. 

Bērni :)

Lai cik tas neizklausītos nereāli, ja atturēsiet savus bērnus no nemitīgas skraidīšanas pa māju ar baloniem, būs ilgāks balonu mūžs. Jo vairāk bērni spēlēsies ar baloniem, jo ātrāk tie beigs lidot. Ideālajā pasaulē baloni stāv bērniem nepieejamā vietā, un priecē visu acis nedēļām ilgi.

Putekļi

Baloniem nepatīk putekļainas telpas (var uzsprāgt no statiskās elektrības).

Mitrums un vējš

Balonus nav ieteicams novietot pie atvērta loga, jo parasti ārpusē ir lielāks gaisa mitrums, nekā telpās. Liels gaisa mitrums hēlijam "nepatīk".

Tāpat arī nav vēlams, ka baloni stāv pie atvērta loga vai caurvējā (vēja plūsmā).

Duālās sajūtas pēc dalības tirdziņā

Vakardien bija mana pirmā pieredze dalībai gadatirgū. Tas norisinājās Aizkrauklē, kur tika svinēti novada svētki. 

Atrasties tirgū un tirgot balonus, atklāti sakot, nekad nav bijis mans sapnis. Uzskatu, ka neesmu dzimusi pārdevēja, tirgoties man nepatīk. Esmu vairāk māksliniece. Tomēr, uzzinot, ka mani balonu draugi Rojā @dreamballoons regulāri tirgojas, nolēmu mest kaunu pie malas un pierunāju draudzeni pamēģināt patirgoties kopā.

Sākumā vēlējos pieiet sagatavošanās darbiem ļoti konceptuāli. Iztēlojos, kā jutīsies apmeklētājs, ejot gar manu stendu. Vēlējos, lai sajūtas būtu "oho, kas tas, kaut kas neredzēts! Hmm, Kokneses baloni?" Man nebija doma baigi kaut ko pārdot, bet vēlējos veidot atpazītamību. Tāpēc vēlējos sagatavot vairākas reklāmas kompozīcijas, kuras nebija doma pārdot. Tomēr...

Nedēļa, kad notika tirdziņš, bija tiešām ļoti, ļoti saspringta. Nebija neviens brīdis, kad apsēsties un gatavot kaut ko tirdziņam. Pat vienu vakaru pirms tirdziņa nekas vēl nebija sagatavots. Līdz vēlam vakaram tikai pūtu klientu balonus un dekorēju vienu jubileju. Bērns atradās dārziņā līdz pusdienas laikam un vēlāk abi bērni bija pie auklītes. Vakarā, midzinot bērnus, pati aizgāju ar viņiem kopā gulēt. 

Pamodos ap plkst. 1. Tad nu gan ieslēdzās stresiņš, sāku taisīt plānotās balonu kompozīcijas. Ap plkst. 2 naktī no darba atbrauca vīrs, kurš atbalstīja mani ar sarunām līdz plkst. 3. :D Tā nu līdz plkst. 5 biju izveidojusi vairākas kompozīcijas, varēju iet pagulēt uz stundiņu. Pēc stundas cēlos augšā, modināju vīru, krāmējām auto un devos uz tirdziņu. 

Aizkrauklē satiku draudzeni, ar kuru kopā plānojām tirgoties. Tālāk devāmies uz vietu ierādīšanu. Nebija pielnīgi nekādas izpratnes, kā tas notiek. Tad nu pastāstīšu. Galvenā organizatore, kuru varēja atpazīt pēc papīriem rokās un skaļās balss, staigāja kā gids ar tūristu grupu pa tirdzniecības laukumu un ar krītu uz asfalta atzīmēja katram vietu. Amizanti izskatījās, ka katrai teltij paredzētos metrus viņa izmērīja ar platiem soļiem. Tā viņa visu laiku tur soļoja un skaļi sasaucās, līdz pienāca mūsu vietiņa. Mana kompanjone pierunāja pārcelt mūs citā vietā - tuvāk pati savām mājām. Rezultātā mums tika ierādīta vieta, kur vienā pusē tirgoja leišu apavus, bet otrā krekliņus ar pusrupjajiem nosaukiem "viss besī", "atšujies" u.tt.

Tālāk mēs devāmies pēc mana auto, ar kuru piebraucām pie tirgošanās vietas un varējām izkraut visas mantas. Divatā uzslējām telti, un smuki sapucējām ar līdzpaņemtajiem karodziņiem un baloniem. Bija laba doma paņemt līdzi ļoti daudz galdiņu, jo darba virsmas tiešām noderēja, jo centrālais - mans virtuves galds  - nebija diez ko liels. 

Sākumā cilvēku bija ļoti maz, nāca pārsvarā seniori, neviens neko nepirka. Ap plkst. 9 sāka nākt pārīši. Ap 10 nāca ģimenes ar bērniem un tad arī bija pirmie pirkumi. Man ar pārinieci smieklīgi šķita, ka pats pirmais pirkums nebija vis baloni vai matu bantes, bet gan suliņa, kuru bijām nolikušas pārdošanā, cerot uz siltu laiku. Laiks bija ļoti auksts, kādi 10 -13 grādi. Mums to suliņu būtu vajadzējis karsēt, tad mēs pārdotu pilnīgi visu. Bet kopumā suliņas tirgošanu uzskatām par veiksmes stāstu. Doma bija, ka bērni apstāsies, pirks suliņu un pie reizes skatīsies, ko vēl mēs pārdodam. Vai arī, ka pirks balonus un klāt baloniem - arī suliņu. Tā arī bija!

Atsevišķos mirkļos bija tā, ka mana pāriniece man palīdzēja tikt galā ar baloniem. Sastājās cilvēku rinda. Tas laikam tā normāli, ka nav un nav neviena, un tad pēkšņi uzlidojums un tad atkal tukšums. Pa uzlidojuma laiku abas riktīgi normāli nopelnījām. Es tirgoju balonus, viņa - matu bantes.

Tomēr... Visvairāk man nepatika tas, ka es nekādi nespēju saprast, kādā kvalitātē es tos balonus piepūšu. Es pūtu pūtu, bet aukstā laika dēļ nekādi nevarēju saprast, cik tas balons ir pilns, jo tas nekad nepalika ciets, jo hēlijs uzreiz saruka. Briesmīgi. Pēc dažiem pirmajiem klientiem, es katram nākamajam klientam sāku teikt, lai nekad nepērk balonus uz ielas, bet pie manis mājās, jo es nevaru garantēt kvalitāti, jo nejūtu, cik daudz hēlija ir iespūsts. Man ir tik žēl, ka dažiem pirmajiem klientiem es to nepaskaidroju. Tagad mocos sirdsapziņas pārmetumos, ka gan jau tie baloni, ienesot istabā, uzsprāga. ;( 

Tā nu es domāju, vai man ņemt dalību tamlīdzīgos tirdziņos. Tiešām nezinu. Jo man nepatīk, ka varētu tikt aptraipīts mans vārds. Saprotiet, tik daudzi cilvēki, mani klienti, nāca klāt un teica, ka manis veidotie baloni stāv jau mēnesi vai pat divus! Un man ir bail, ka nākamreiz, mani satiekot, viņi teiks: "Jūsu tirdziņā pūstais balons stāvēja 2 stundas"... Nu briesmīgi! 

Tāda nu mana pirmā pieredze ar tirgošanos. Nebija jau tik slikti, naudiņu sapelnīju, braukšana atmaksājās pilnīgi noteikti, bet pēc tirdziņa ļoti gribējās gulēt. Visticamākais no aukstuma, emocionālajiem pārdzīvojumiem un negulētās nakts. 

Mūsu klienti pēc skaita:

1. Koknese

2. Vecbebri

3. Aizkraukle

4. Pļaviņas

5. Ērgļi

Kā ieekonomēt uz balonu kompozīciju?

Ja Tu lasi šo sadaļu - lieliski! Ja man kāds klients saņemtos pajautāt šo jautājumu, es būtu stāvā sajūsmā un izrādītu visu, kas šajā rakstā ir minēts. Diemžēl cilvēki ikdienā kautrējas runāt par naudu un domā, ka tad viņi svešu cilvēku acīs izskatīsies pēc nabagiem. Savukārt, man arī negribas bāzties virsū ar šo informāciju, ja jau man speciāli nevaicā, jo kāds vēl padomās, ka es uztveru viņu kā kādu nabagu. Bet vēlme ietaupīt taču ir pavisam normāla, baloni nebūt nav vienīgā pozīcija svētkos, tāpēc skatīsimies, kā var ietaupīt?

Pats dārgākais - hēlijs

Tāpēc - ja vari izvairīties no hēlija lietošanas - būs daudz lētāk. 

Te var noderēt bambusa kociņi, kādi man ir. Ja pildīsi balonus nevis ar hēliju, bet ar gaisu, kompozīcija būs daudzkārt lētāka. Izveido pušķi no 3, 5, 7 dažādiem, savstarpēji saskaņotiem baloniem. 

Vēl ir iespēja pildīt balonus ar krāsām, krāsainām bumbiņām, fliteriem, spalvām. Īpaši eleganti izskatās caurspīdīgs balons, kas piepildīts ar zelta akrila krāsu, un kurā iepūsts vēl viens krāsains balons. Tā kā krāsa ir smaga, šādu balonu īsti nevar pildīt ar hēliju. Bet ar gaisu - nereāli skaisti un lēti! Sasien balonus buķetē un volā! Šeit attēlā redzams manis veidots balons. Caurspīdīgā balonā ir iepildīta zila un balta krāsa, kā arī iepūsts vēl viens zaļš balons. Šāds balons priecēs acis mēnešiem ilgi.

Vēl ir iespēja taisīt balonu virtenes. Balonu virteņu izveidošanai mājas variantā parasti izmanto caurspīdīgu, caurumotu lentu, kurā izkārto piepūstos balonus. 

Šāda kompozīcija, atkarībā no balonu kvalitātes saglabāsies līdz pat 3 mēnešiem(!). Iespējams, noderēs vēl nākamajiem svētkiem. Es šādas kompozīcijas parasti neveidoju uz speciālās caurspīdīgās lentas, bet izmantoju bikšu gumiju vai makšķerauklu, tādējādi radot profesionālāku efektu. Tas ir ekonomiski izdevīgs prieks un kalpos ilgi.

Nē, bet es vēlos hēlija balonus

Labi, tad iesaku neņemt folija ciparus. Folija cipars pie manis maksā 7,5€, un tas ir tuvējā apkārtnē izdevīgākais piedāvājums. Padomā, vai nevari aizstāt šos ciparus ar ko citu? Piemēram, ar jubilāra vārda uzlīmi uz balona. Būs vēl personīgāk. Tagad piedāvāju arī īpaši ekonomisko variantu - ar marķieri aprakstītu balonu. 

Ja tomēr gribas ciparus, ir iespēja neņemt lielos 86 cm ciparus, bet mazos 38 cm ciparus. Savienojumā ar 5 balonu buķeti tie izskatīsies gana iespaidīgi, toties nebūs tik dārgi.

Vēl, ja jums ir vēlme ietaupīt, iesaku padomāt par tādu variantu aksesuāri. Lieciet man piekabināt balonu astes, piepildīt tos ar spalvām, fliteriem, gliteriem, lapiņām. Prasiet uzlīmēt uzrakstus, rakstīt novēlējumus vai piesiet lentas. Visi aksesuāri maksā salīdzinoši ļoti maz. Varat pat siet klāt paši savas lentas, smilgas, ziedus, bērzu lapas u.tt. Vai atvediet man savus materiālus, un es jums visu uztaisīšu tā, lai ir smuki!


Piegāde

Protams, ja jāmaksā par piegādi, tas sadārdzina cenu. Padomā, vai kāds radinieks nebrauc garām Kokneses centram un nevar balonus paņemt. Izstāsti savam tētim, kāda ir mūsu adrese, parādi google maps mājas izskatu. Atradīs. Ne viens vien ir atradis. Ja domā par to, ka tētis nemācēs norēķināties, tā vispār nav problēma. Es strādāju legāli, var maksāt ar pārskaitījumu.

Iesaki kādu kompozīciju, kas ir riktīgi forša, nemaksā dārgi un kura pārsteigtu saņēmēju

Lūgtum! Pārsteigs, būs superīga, nebūs dārga. 


Baloni tagad arī Koknesē

Ko mēs mēdzam dāvināt uz dzimšanas un vārda dienām? Parasti jau tā ir dāvana plus ziedi. Bet līdz ar 20% inflāciju, arī šīm precēm ir kāpušas cenas. Tagad ziedus zem 10 eur ir grūti nopirkt. Jauki, ja jums ir savs puķu dārzs, bet, ja tomēr nav - veikalā viena pastāvējusi rozīte maksā 1,70 eur, bet viena skaista roze - 2,70 eur. Un kurš tad dāvina tikai vienu rozi? Cenas ziediem ir kāpušas ļoti strauji.

Turpretī viens lateksa balons ar gaisu izmaksā 0,50 eur, bet ar hēliju - 1,80 eur, tomēr balons ir kaut kas neierastāks. To var skaisti personalizēt. Tam var uzlīmēt jubilāra vārdu, to var izvēlēties jubilāra mīļākajās krāsās vai izvēlēties neparastu balonu, piekarināt lentes, piepildīt ar maziem baloniem, izkrāsot to ar krāsām, ievietot kastē un tā tālāk. Šī nozare ir strauji attīstījusies, un var radoši izpausties pēc sirds patikas. Jubilārs un viņa viesi jebkurā gadījumā būs patīkami pārsteigti par personalizētiem baloniem, pie kuriem jūs kā dāvinātājs būsiet piedomājis. 

Svētku dekorācija uz vairākiem mēnešiem

Mums pašiem ierasts uz svētkiem veidot balonu virtenes. Tā ir svētku kompozīcija, kas dārgi nemaksā, bet priecē acis vēl mēnešiem pēc ballītes. Tomēr ir mazliet jāpiešaujas pie šīs kompozīcijas veidošanas. Kad skatos uz savām pirmajām kompozīcijām un tagad veidotajām, protams, var redzēt būtisku atšķirību kvalitātē un estētiskajā baudījumā. 

Tā kā baloni virtenē ir pildīti ar gaisu, un gaisa molekula ir liela, balonu virtenes sirdi priecē ilgi un izdaiļo istabu. Mūsu ģimenē uz svētkiem parasti pie loga novietojam galdu, pie aizkarstangas piekarinām balonu virteni, bet pēc svētkiem to pārvietojam uz bērnistabu, kur tas dzīvo vēl 2-3 mēnešus, kamēr lēnām izpūšas gaiss. 

Baloni pieejami Koknesē

Hēlija baloni ir pieejami Koknesē. Nav vairs jābrauc uz Aizkraukli. Ja Tu zini, ka Tev tuvojas svētki, piesaki man savus balonus. Ja vien es esmu mājās, balonus varu uzpūst stundas laikā vai pat ātrāk. Mani var sakomunicēt visdažādākajos veidos, tai skaitā uz ielas, veikalā vai bērnu laukumiņā, kur regulāri esmu sastopama ar savām meitiņām. Nāc klāt, un runājam par baloniem. Mans mērķis ir uzburt visiem skaistus svētkus!


Vai Tev tuvojas svētki? 

Pārsteidz savus draugus, un nāc pie manis pēc baloniem!
Esmu Kokneses centrā.